Pergola Modelleri ve Pergola Fiyatları

Pratik Ahşap olarak %100 ithal Alman ahşap malzemeleri kullanarak ürettiğimiz birinci sınıf pergola modellerimizi, Türkiye’nin her yerinde montaj ve nakliye dahil fiyatlarla uygulayabilmekteyiz. Pergola, günümüzde villaların, konakların, köşklerin ya da restoran tarzı işletmelerin vazgeçilmez bir yapısı haline gelmiş durumdadır. Pergola hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizi yazımızın tamamını okumaya davet ediyoruz.

Ahşap Pergola Modelleri

Ahşap Pergolalar, genelde dört temel direk üzerine oturtulmuş ahşap çatıdan oluşmaktadır. Bu çatı alan, rüzgar ve hava akışını destekleyecek şekilde belirli aralıklardan meydana gelir. Aralıklar arası mesafe, genelde olabildiğince geniştir. İnce işçilik ile işlenen ahşap malzeme, isteğe göre süslemeli şekilde çok daha zarif bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Pratik Ahşap’ın birbirinden iddialı pergolaları, %100 ithal Alman güvenceli ahşap malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Ahşap Pergola Fiyatları

Pergolalar fiyat olarak kamelyalar ile benzerlik göstermekle birlikte kimi zaman daha pahalı kimi zaman da daha uygun fiyatlara uygulanabilmektedir. Pergolalar ince işçilik isteyen yapılardır ve öncelikleri dekoratif açıdan fark yaratmaları üzerine kuruludur. Bu yüzden kullanılan malzemenin kalitesi ve üretim sırasında malzeme işçiliğine ayrılan zaman kamelyalara göre farklılık göstermektedir. Pergolalar ile kamelyalar genellikle sık sık karıştırılır. Kamelyalar daha çok ayrı bir alana yapılır ve üzerleri çatıyı andıracak şekilde kapalıdır. Duruma göre yanları açık veya tamamen kapalı olabilir. Kimi kamelyaların kapıları da bulunmaktadır. Pergolalar ise tamamen sütunlardan oluşur ve eski antik yapıları andırır. Genellikle teras üzerlerine ya da betonerme bahçe kenarlarına uygulanırlar. Çatı kısımları yoktur, sütunlar arasında geniş aralık vardır. Pergolalar ayrı bir yapı değildir, farklı yapılara dahil edilmek üzere üretilmiştir.

Pergolaların fiyatları, kullanılan malzeme kalitesi, pergolanın ölçüleri, ustalık ve işçilik süresi, nakliyat vb. değişkenlere göre belirlenir. Pratik Ahşap’ın pergolaları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim sayfası üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Sipariş & Destek Hattı